SQ8

 
 

Спортист, купе и теренец

Прогресивен дизајн, моќен мотор, постојан quattro погон на сите тркала и многу удобност за сите патници: Audi SQ8.

Audi SQ8 seitliche Heckansicht

Audi SQ8 моментално не е достапен за нарачка. Тековните нови и користени автомобили можете да ги најдете кај вашиот партнер на Audi.

 

SQ8 во бројки

Изведба

373

kW (507 PS)

Забрзување (0-100 km/h)

4.1

Сек.

Максимум на вртежен момент

770

Nm

Динамично возачко искуство

Благодарение на своите иновативни технологии за шасијата, Audi SQ8 е и стабилен и спортски на патот и исто така ја зголемува вашата удобност при возење. Електронската спортска воздушна суспензија автоматски го регулира нивото на возилото. Стандардното управување на сите тркала овозможува полесно управување и поспортско однесување. Опционалната керамичка сопирачка обезбедува одлични вредности на забавување и импресионира со своите перформанси и издржливост.

Спортски дизајн

Впечатливиот преден дел на возилото се карактеризира со S-браник во целосна боја. Вертикалните двојни летви во Audi Singleframe се впечатливи, а прогресивно обликуваните странични решетки за влез на воздух се во мат титаниумска црна боја. Назад доминира хоризонтален дизајнерски јазик со континуираната светлосна лента, дифузерот специфичен за S и четирите издувни цевки.

Пространа, елегантна, спортска

Седнете на спортски седишта со втиснување S и контрастни шевови. Опционално може да добиете спортски седишта плус со интегрирани потпирачи за глава и изразени странични потпирачи, како и функции за климатизација и масажа.

Пренесувајте ја вашата омилена музика со вградениот Apple Music6

Уживајте во врвното музичко искуство во вашето возило со Apple Music6. Пренесувајте над 90 милиони песни беспрекорно и без реклами - директно преку вашиот MMI. Најдете ги вашите омилени песни и откријте повеќе музика што ќе ви се допадне. Изберете помеѓу три меѓународни радио станици во живо, хостирани од добро познати уметници и пуштаат актуелни хитови, класици и кантри музика. Исто така, имате пристап до вашата лична музичка библиотека и можете да пребарувате по изведувач, песни, албуми и плејлисти.

Забелешка: Сликата доаѓа од Audi Q85.

Amazon Alexa и Amazon Music секогаш на одборот

Со интегрирање на Amazon Alexa7 или Amazon Music7 во вашето Audi, сега можете да ја користите популарната услуга за глас или музика на Amazon во движење. Многу лесно без паметен телефон и без апликација.

Забелешка: Сликата доаѓа од Audi Q85.

 

Возете се и потопете се во виртуелниот свет.

Седнете позади, ставете ги VR очилата и уживајте во несекојдневното искуство. Бидејќи Audi носи забава за виртуелна реалност од holoride8 во вашето возило. Оваа иновативна технологија ги поврзува движењата на возење со виртуелните светови. Кога Audi оди околу кривина, можете да го почувствувате тоа на задното седиште. Но, промената на насоката може да се согледа и визуелно, на пример кога вселенскиот брод прикажан во три димензии во очилата лета во кривина.

 

Функции на барање

Со функциите на барање, Audi ви нуди уште поголема флексибилност при изборот на опрема. Може да се додадат бројни функции во секое време. Со помош на myAudi App10, изборот на функции е интуитивен и брз.

Забелешка: Сликата доаѓа од Audi e-tron9.

 

Audi Q8

Комбинирана потрошувачка на гориво1: 8,6–8,9 l/100 k

Информации за потрошувачката на гориво и емисиите на CO₂ со опсег во зависност од употребениот комплет гуми/тркала.