Q8

Топ модел на семејството Q

Audi Q8 импресивно ги комбинира емотивните линии на спортско купе со просторноста на теренецот.

Audi Q8 seitliche Frontansicht

Audi Q8 моментално не е достапен за нарачка. Тековните нови и користени автомобили можете да ги најдете кај вашиот партнер на Audi.

Прогресивниот надворешен дизајн

Audi Singleframe на Audi Q8, во комбинација со напредниот спојлер и големите влезови за воздух, го нагласува самоуверениот изглед.

Флексибилен и разноврсен: концептот на собата

Задното седиште, кое е поделено во три сегменти, може да се поместува во зависност од тоа дали на патниците или багажот им треба повеќе простор. Ако ги преклопите потпирачите за грб, добивате дарежлив простор за складирање од максимум 1.755 литри, кој може лесно да се вчита и растоварува преку електрично управувана задна врата.

Умно вмрежени

Audi Q8 е стандардно опремен со MMI навигација плус со одговор на допир MMI. Навигацијата нуди предлози за дестинации и детални информации за рутата, како што се точки на интерес, избор од алтернативни маршрути и многу повеќе. Услугите на Audi connect2 ги дополнуваат услугите со, на пример, информации за опасности3 или онлајн вести.

Пренесувајте ја вашата омилена музика со вградениот Apple Music4

Уживајте во врвното музичко искуство во вашето возило со Apple Music4. Пренесувајте над 90 милиони песни беспрекорно и без реклами - директно преку вашиот MMI. Најдете ги вашите омилени песни и откријте повеќе музика што ќе ви се допадне. Изберете помеѓу три меѓународни радио станици во живо, хостирани од добро познати уметници и пуштаат актуелни хитови, класици и кантри музика. Исто така, имате пристап до вашата лична музичка библиотека и можете да пребарувате по изведувач, песни, албуми и плејлисти.

Amazon Alexa и Amazon Music секогаш на одборот

Со интегрирање на Amazon Alexa5 или Amazon Music5 во вашето Audi, сега можете да ја користите популарната услуга за глас или музика на Amazon во движење. Многу лесно без паметен телефон и без апликација.

Спортско возачко искуство

Динамично, фокусирано на задната страна и прецизно измерено за секое поединечно тркало. Quattro постојаниот погон на сите тркала со самоблокирачки централен диференцијал ја распределува погонската моќ помеѓу предната и задната оска во сооднос од 40:60. Ова води до извонредна тракција и стабилност при следење.

Возете се и потопете се во виртуелниот свет.

Седнете позади, ставете ги VR очилата и уживајте во несекојдневното искуство. Бидејќи Audi носи забава за виртуелна реалност од holoride6 во вашето возило. Оваа иновативна технологија ги поврзува движењата на возење со виртуелните светови. Кога Audi оди околу кривина, можете да го почувствувате тоа на задното седиште. Но, промената на насоката може да се согледа и визуелно, на пример кога вселенскиот брод прикажан во три димензии во очилата лета во кривина.

 

Функции на барање

Со функциите на барање, Audi ви нуди уште поголема флексибилност при изборот на опрема. Може да се додадат бројни функции во секое време. Изборот на функции е интуитивен и брз со помош на апликацијата myAudi.

Забелешка: Сликата доаѓа од Audi e-tron9.