Q8 TFSI e

 
 

Прогресивно напред

Со својот моќен plug-in хибриден погон и фасцинантен дизајнерски јазик, Audi Q8 TFSI e е најпрогресивното SUV купе на Audi досега.

Audi Q8 TFSI e seitliche Heckansicht

Audi Q8 TFSI e во моментов не може да се конфигурира и не може да се нарача. Тековните нови и користени автомобили можете да ги најдете кај вашиот партнер на Audi.

 

Q8 TFSI e во бројки²

Максималниот вртежен момент

700

Nm

Забрзување (0-100 km/h)

5.4

Сек.

Перформанси

340

kW (462 КС)

Луксузот да не се одлучува

Audi Q8 TFSI e го комбинира најдоброто од двата света: напојуван чисто електрично, работи тивко и нема локални емисии. И покрај ниското ниво на бучава, електричниот мотор нуди моќен погон.

Вчитувањето е олеснето

Постојат различни опции за полнење достапни за Audi Q8 TFSI e дома и во движење.

SUV може да биде толку спортски

Audi Q8 60 TFSI e² има многу спортски карактеристики како што е спортскиот пакет S линија. Други стандардни карактеристики како HD Matrix LED фаровите и LED задните светла или црвено обоените клешти на сопирачките му даваат прогресивно присуство. Audi Q8 55 TFSI e⁵ стандардно се одликува со 19-инчни лесни алуминиумски тркала во аеро-дизајн со 5 краци. И двете варијанти на модели може да се прилагодат со многу други карактеристики.

Поканувачки експресивен

Audi Q8 60 TFSI e2 ги пречекува своите патници со спортски ентериер како стандард.

Пренесувајте ја вашата омилена музика со вградениот Apple Music

Уживајте во врвното музичко искуство во вашето возило со Apple Music12. Пренесувајте над 90 милиони песни беспрекорно и без реклами - директно преку вашиот MMI. Најдете ги вашите омилени песни и откријте повеќе музика што ќе ви се допадне. Изберете помеѓу три меѓународни радио станици во живо, хостирани од добро познати уметници и пуштаат актуелни хитови, класици и кантри музика. Исто така, имате пристап до вашата лична музичка библиотека и можете да пребарувате по изведувач, песни, албуми и плејлисти.

Забелешка: Сликата доаѓа од Audi Q89.

Возете се и потопете се во виртуелниот свет.

Седнете позади, ставете ги VR очилата и уживајте во несекојдневното искуство. Бидејќи Audi носи забава за виртуелна реалност од holoride во вашето возило. Оваа иновативна технологија ги поврзува движењата на возење со виртуелните светови. Кога Audi оди околу кривина, можете да го почувствувате тоа на задното седиште. Но, промената на насоката може да се согледа и визуелно, на пример кога вселенскиот брод прикажан во три димензии во очилата лета во кривина.

 

Функции на барање

Со функциите на барање, Audi ви нуди уште поголема флексибилност при изборот на опрема. Може да се додадат бројни функции во секое време. Изборот на функции е интуитивен и брз со помош на апликацијата myAudi.

Забелешка: илустрацијата доаѓа од Audi e-tron13.