A5 Sportback

 
 
Audi A5 Coupé

Елегантен спортист

Естетски дизајн и сеопфатно поврзан – Audi A5 Coupé.

Дизајн за да се восхитувате - и да возите

Широките отвори за воздух и хромираната облога додаваат острина на предниот дел на спортскиот автомобил со пет врати. На страните, праговите нагласени во средината го истакнуваат неговиот спортски карактер, опционалните 20-инчни тркала од лесен метал се нагласени со истакнати лакови на тркалата. Попречната шипка во мат алуминиумско сребро на дифузерот и трапезоидните облоги на издувната цевка ја нагласуваат ширината на задниот дел. Покрај тоа, Audi A5 Sportback може да се приспособи со опционалните линии на опрема advanced и S line.

Динамичен: competition edition plus

Го нагласува спортскиот карактер на Audi A5 Sportback competition edition plus. Со впечатливи дизајнерски елементи во црна боја, како и стилски пакет plus во црна боја и Ѕ-линија. Пакетот за амбиентално осветлување плус и LED-светлата при влегувањето со проекција на логото обезбедуваат дизајн на осветлување за подобро расположение.

Моќна динамика

Технологиите кои поддржуваат динамика на возење, како што е опционалното динамично управување, во комбинација со моќните мотори обезбедуваат убедливо искуство при возењето.

Компромиси? Не се потребни

Благодарение на големиот внатрешен простор, Audi A5 Sportback нуди простор за одмор и семејство во багажниот простор и во задниот дел. Визуелно, чувството за пространост е подвлечено со хоризонтално дизајнираните елементи во внатрешноста, чистата централна конзола, облогите во панелите на вратите во сјајна црна боја и високиот квалитет на материјалите. Опционалниот избор на внатрешен дизајн и опционалната линија на опрема S ви нудат дополнителни опции за прилагодување. Модерната сцена за инфо-забава и опционалниот пакет за амбиентално осветлување plus му даваат прогресивна елеганција на ентериерот на Audi A5 Sportback.

Пренесувајте ја вашата омилена музика со вградениот Apple Music6

Уживајте во врвното музичко искуство во вашиот автомобил со Apple Music6. Пренесувајте преку 90 милиони песни беспрекорно и без реклами - директно преку вашиот MMI. Најдете ги вашите омилени песни и откријте уште повеќе музика што ќе ви се допадне. Изберете од трите меѓународни радио станици во живо кои ги водат добро познати водители и пуштаат актуелни хитови, класици и кантри музика. Освен тоа, имате пристап до вашата лична музичка библиотека и можете да пребарувате изведувачи, наслови, албуми и плејлисти.

Илустрацијата е од Audi A5 Sportback.

 

Возете се во него и нурнете во виртуелен свет.

Седнете одзади, ставете ги VR очилата и уживајте во несекојдневното искуство. Бидејќи Audi ја носи забавата за виртуелна реалност од holoride7 во вашето возило. Оваа иновативна технологија ги поврзува движењата на возење со виртуелните светови. Кога Audi вози низ свиоци, тоа го чувствувате на задното седиште. Но, промената на насоката може да се види и визуелно, на пример со тродимензионалниот вселенски брод прикажан како лета по кривина претставен во очилата.

 

Functions on Demand

Со Functions on Demand, Audi ви нуди уште поголема флексибилност при изборот на опрема. Може да се додадат бројни функции во секое време. Функциите може да се изберат интуитивно и брзо со помош на апликацијата myAudi.

Напомена: илустрацијата е од Audi e-tron9.

 

Audi A5 Coupé

Потрошувачка на гориво комбинирано1: 4,6-8,5 l/100 km.

Информации за потрошувачката на гориво и емисиите на CO₂ во опсези во зависност од употребениот комплет гуми/тркала.