A4 Limousine­­­

 
 
Audi A4 Limousine

Изјава за спортски карактер

Благодарение на прогресивниот дизајн со прецизно изострената предна оптика и карактеристичниот заден дел, спортскиот карактер на Audi A4 Limousine доаѓа до израз повеќе од кога било.

 

Индивидуална оптика

Audi A4 Limousine се залага за спортски карактер, емоции и престиж. Со фокусирање на динамичните quattro елементи и благодарение на хармоничните пропорции, овие атрибути се видливи од сите страни. Покрај широките капаци на тркалата и впечатливите странични лајсни на праговите, тркалата се особено забележливи кога се гледаат од страна.

Простран и висококвалитетен – ентериерот

Во внатрешноста, на пример, континуираната лента на отворите за воздух ја нагласува ширината на возилото, додека хромираната лента горе дава квалитетен акцент.

Пренесувајте ја вашата омилена музика со вградениот Apple Music5

Уживајте во врвното музичко искуство во вашиот автомобил со Apple Music5. Пренесувајте преку 100 милиони песни беспрекорно и без реклами - директно преку вашиот MMI. Најдете ги вашите омилени песни и откријте уште повеќе музика што ќе ви се допадне. Изберете од трите меѓународни радио станици во живо кои ги водат добро познати водители и пуштаат актуелни хитови, класици и кантри музика. Освен тоа, имате пристап до вашата лична музичка библиотека и можете да пребарувате изведувачи, наслови, албуми и плејлисти.

Помош во позадина

Кога возите во вашиот Audi A4 Limousine, дозволете си да бидете поддржани од опционалните системи за помош на возачот7, како што е пакетот за помош при возење во град. Тој комбинира системи за урбан сообраќај, вклучувајќи го системот за паркирање plus7 и камерата за помош при возење наназад7.

Audi exclusive

Направете го вашиот Audi A4 Limousine инспиративен уникат, исто толку карактеристичен како што сте вие ​​– со Audi exclusive8. Со избрани декоративни елементи, кожа во боја и индивидуална боја од широк спектар на бои. Токму онака, како што сакате.

Приспособени решенија

Audi оригиналните додатоци10 ви нудат бројни опции за збогатување на вашиот Audi A4 со неколку аспекти. Искористете ги придобивките од приспособените решенија кои импресионираат со нивниот фасцинантен дизајн и високата функционалност.

Напомена: илустрацијата е од Audi A4 Avant9.

 

Возете се во него и нурнете во виртуелен свет.

Седнете одзади, ставете ги VR очилата и уживајте во несекојдневното искуство. Бидејќи Audi ја носи забавата за виртуелна реалност од holoride6 во вашето возило. Оваа иновативна технологија ги поврзува движењата на возење со виртуелните светови. Кога Audi вози низ свиоци, тоа го чувствувате на задното седиште. Но, промената на насоката може да се види и визуелно, на пример со тродимензионалниот вселенски брод прикажан како лета по кривина претставен во очилата.

 

Functions on Demand

Со Functions on Demand, Audi ви нуди уште поголема флексибилност при изборот на опрема. Може да се додадат бројни функции во секое време. Функциите може да се изберат интуитивно и брзо со помош на апликацијата myAudi.

Напомена: илустрацијата е од Audi e-tron11.

 

Audi A4 Avant

Потрошувачка на гориво комбинирано1: 4,8-8,5 l/100 km.

Информации за потрошувачката на гориво, потрошувачката на струја и емисиите на CO₂ во опсези во зависност од употребениот комплет гуми/тркала.