A3 Limousine

 
 
Audi A3 Limousine

Напредок што може да се искуси

Audi A3 Limousine е дигитално вмрежен - од инфо-забавниот систем до системите за помош.

Омилени предлози за конфигурација

 

Иновативни технологии

Различни технологии и системи за помош на возачот11 во Audi A3 Limousine помагаат меѓу другото при избегнување, забрзување и сопирање. Ова значително го зголемува нивото на комофор при возењето на долги растојанија и во градскиот сообраќај.

Концепт на ракување и инфо-забавни системи

Die Audi A3 Limousine ist auf intuitive Bedienung ausgelegt, wie zum Beispiel die optionale MMI Navigation plus mit MMI touch. Die optionalen Ausstattungen Audi virtual cockpit plus und das Head-up-Display (9) sorgen dafür, dass zusätzliche Informationen im direkten Sichtbereich der fahrenden Person angezeigt werden. Das serienmäßige 10,1-Zoll-MMI touch-Farbdisplay ist in eine Fläche in schwarz Hochglanz eingebettet.

Со Apple Music10 Built-in стриминг на вашата омилена музика

Уживајте во врвното музичко искуство со Apple Music10 во вашето возило. Стриминг на над 90 милиони песни беспрекорно и без реклами - директно преку вашиот MMI. Најдете ги вашите омилени песни и откријте уште повеќе музика што ќе ви се допадне. Изберете помеѓу трите меѓународни радио станици во живо кои ги хостираат добро познати уметници и пуштаат актуелни хитови, класици и кантри музика. Освен тоа, имате пристап до вашата лична музичка библиотека и може да пребарувате според изведувачи, наслови, албуми и плејлисти.

Напомена: илустрацијата е од Audi A3 Sportback2.

Amazon Alexa и Amazon Music секогаш со Вас

Со интегрирањето на Amazon Alexa4 или Amazon Music4 во вашиот Audi, сега може и додека се движите да ја користите и популарната услуга за говор односно музика од Amazon. Сосема едноставно, без паметен телефон и без апликација.

 

Најважен е првиот впечаток

Веќе на прв поглед, во очи паѓа широката Audi Singleframe со маркантна решетка на ладиникот со изглед на саќе. На страна, континуираната рамена линија оди преку задната врата и ја нагласува должината на Audi A3 Limousine. Широкото растојание освен тоа на возилото му дава атлетски карактер.

Functions on Demand

Со Functions on Demand, Audi ви нуди уште поголема флексибилност при изборот на опрема. Може да се додадат бројни функции во секое време. Функциите може да се изберат интуитивно и брзо со помош на апликацијата myAudi.

Напомена: илустрацијата е од Audi e-tron3.

 
 

Audi A3 Sportback

Потрошувачка на гориво комбинирано1: 4,3-7,8 l/100 km

Податоци за потрошувачките на гориво и емисиите на CO₂ во опсези во зависност од употребениот комплет на гуми/тркала.