RS Q8

 
 

Чиста возбуда

Најмоќното SUV купе од Audi Sport: Audi RS Q8. Настапот е став.

Audi RS Q8 seitlich

Audi RS Q8 во моментов не е достапен за нарачка. Тековните нови и користени автомобили можете да ги најдете кај вашиот партнер на Audi.

 

RS Q8 во бројки

Изведба

441

kW (600 КС)

Забрзување (0-100 km/h)

3.8

Сек.

Максимум на вртежен момент

800

Nm

 

Огромна моќ, интелигентно донесена на патот

Во Audi RS Q8 го имате quattro постојаниот погон на сите тркала со quattro спортски диференцијал² за дистрибуција на моќноста по избор на тркалата. Усогласување: спортската адаптивна воздушна суспензија на воздушното потпирање со подесување карактеристично RS и управувањето на сите тркала за агилен одговор и висока стабилност при возењето.

Моќен и динамичен: дизајнот

RS браникот со големи влезови за воздух, карактеристичниот преден спојлер и маската на ладилникот со RS-диференцирана саќе структура даваат импресивни акценти на предниот поглед. Впечатливата силуета го нагласува неговиот моќен раст.

Види. Допрете. Искуство

Внатрешноста на Audi RS Q8 е опремена со различни дигитални технологии кои ве поддржуваат на различни начини на секое патување. Екраните специфични за RS во виртуелниот кокпит на Audi ви обезбедуваат информации за вртежниот момент, моќноста, забрзувањето, времето на кругот и силите g според вашите желби.

Лична наместо обична

Фасцинантни фотографии или познати кино херои: едноставно изберете ја вашата омилена слика во областа Theme World2.9 на вашата myAudi апликација 8.9 и нека биде прикажана како позадина во MMI. Прекрасен ефект: Пакетот за амбиентално осветлување plus2 автоматски го прилагодува расположението на бојата на субјектот.

Забелешка: Сликата доаѓа од Audi A6 Avant11. Позадина во ММИ: © Томас Хопкер – Фотографии на Магнум

Перформансите ја исполнуваат соодветноста за секојдневна употреба

Audi RS Q8 е отворен за многу можности. Покрај неговите импресивни перформанси, тој нуди и високо ниво на соодветност за секојдневна употреба. Уште повеќе кога потпирачите за грб се преклопени: вкупниот волумен на просторот за складирање се зголемува до 1.755 литри. Клупата на задните седишта со три дела може стандардно да се поместува по должината.

Audi exclusive

Направете го вашето Audi RS Q8 инспиративно уникатно парче, уникатно како што сте вие – со Audi exclusive12. Со избрани декори, обоена кожа и индивидуална боја од широк спектар на бои.

 

Audi SQ8

Информации за потрошувачката на гориво и емисиите на CO₂ со опсег во зависност од употребениот комплет гуми/тркала.

Папки R/RS модели

Побарајте информации брзо. Тековната папка на моделите R/RS како преземање во PDF формат.