Q3

Затвори го филтерот

Цена

25000
50000
75000
100000
125000
150000
175000
200000
225000
250000
250000

CO₂

160
240
320
320

2 Автомобили.

Audi Q3

Audi Q3 е на пазарот од 2011 година и оттогаш е еден од најпопуларните модели во класата на компактните SUV возила. Со Q3, Audi комбинира стил, перформанси, напредна технологија и практична функционалност. Ова го прави автомобилот одличен избор за клиенти кои бараат SUV кој нуди одлично искуство при возењето и во градскиот сообраќај и на автопат.

Вистинскиот Q3 модел за вас

Откријте го разновидниот компактен SUV во неговите шест различни варијанти на модел. Од почетните модели до RS моделите со високи перформанси и различните типови на погони, постои широк спектар на Q3 модели кои одговараат на различните барања и вкусови. Подолу ќе најдете преглед на достапните модели на Audi Q3.

Audi Q3 – типичен SUV

Audi Q3 импресионира како семеен SUV со својата функционалност и со надворешноста, која потсетува на урбан стил на живот и нуди многу простор за сместување. Ова значи дека секогаш можете да се потпрете на Q3 и да уживате во неговата пријатна динамика на возење, и кога возите низ град и подалеку. Q3 е достапен со различни мотори од сегментите TFSI и TDI, кои имаат моќност помеѓу 110 kW (150 КС) и 180 kW (245 КС).

Со своите напредни технолошки функции како што се ММИ инфо-забавниот систем, Audi Connect услугите и различните системи за помош на возачот, Q3 нуди извонредно и во исто време безбедно возење.

Q3 посебен intense модел

Посебните intense модели на Q3 импресионираат со нивните специјални погони. Можете да изберете од неколку intense погони кога го конфигурирате вашиот автомобил.

Благодарение на обемната сериска опрема - комфорниот пакет и пакетот технологија веќе се дел во сериската опрема - секогаш сте чекор понапред со Q3 intense:

Audi Q3 TFSI e – електризирачки талент за сите ситуации

Audi Q3 TFSI e е поеколошката верзија на Audi Q3, каде што не мора да се откажете од ниту една од предностите на компактниот автомобил. Хибридниот SUV на динамичен начин комбинира електричен погон со TFSI мотор со согорување. Со комбинирана моќност до 180 kW (245 КС) и електричен досег од приближно 45 до 51 km, Q3 TFSI e нуди одлично и ефикасно возење. Притоа, Q3 забрзува од 0 до 100 km/h за само 7 секунди.

Q3 TFSI e има ММИ дисплеј со висока резолуција, а Audi виртуелниот кокпит ви обезбедува информации за електричните перформанси и статусот на полнење на батеријата. Покрај многу простор за удобност, овој SUV импресионира и со својот елегантен и спортски изглед со висок степен на препознатливост. Audi Q3 TFSI e е совршен избор за луѓе кои бараат мешавина од перформанси, стил и еколошки вредности.

Audi Q3 Sportback – екстровертно SUV Coupé

Спортскиот, елегантен Audi Q3 Sportback комбинира практичен дизајн со спортски линии на Coupé. Визуелно импресионира со својата динамична силуета со спојлер на покривот и спортскиот преден дел. Внатрешноста на овој SUV која нуди и удобност и функционалност, импресионира со својата пространост. Возачот има доволно простор, додека волуменот на багажниот простор се движи од 530 до 1.400 литри. Со своите моќни мотори со TDI или TFSI технологија, автомобилот има потрошувачка на гориво од 4,5-7,5 l/100 km, мерено според строгиот стандард WLTP, а е достапен и со опремата S line.

Sportback е опремен со најнова технологија која ја потенцира динамиката на патиштата. Доживувањето при возењето е технички префинето со опционалното спортско подвозје и прогресивното управување. За време на возењето имате поддршка и од камерите за околината и адаптивниот систем за помош при возење. Q3 има ММИ инфо-забавен систем и дигитален кокпит. Ова значи дека ништо не го спречува динамичното однесување при возењето со елеганција и функционалност.

Audi Q3 Sportback TFSI e – електризирачки настап

Plug-in хибридниот SUV на Audi сјае на патот и надвор од патот со импресивните перформанси. Благодарение на неговиот ефикасен TFSI мотор и електричниот погон, Q3 Sportback TFSI e е економична и со тоа и поеколошка алтернатива.

Q3 Sportback TFSI e се издвојува пред се по својот иновативен хибриден погон. Со комбинирана моќност до 180 kW (245 КС) и електричен досег до 50 km, Q3 Sportback TFSI e нуди одлично и ефикасно возење. Со оваа моторна опрема, Q3 Sportback TFSI e може да забрза од 0 до 100 km/h за само 7,3 секунди.

Автомобилот има и технички карактеристики како што се Audi виртуелниот кокпит, ММИ системот за навигација и Audi connect системот. Овие напредни технологии и функции го прават вашето искуство во возењето уште попријатно и поудобно. Q3 Sportback TFSI e не само што импресионира со високата функционалност, туку и со својот атрактивен изглед.

Audi RS Q3 – SUV со високи перформанси, ориентиран кон целта

Доколку барате моќен и спортски SUV, Audi RS Q3 е дефинитивно вистинскиот избор. Моделот импресионира со моќните перформанси на моторот, бројните технологии и со елегантен, спортски дизајн.

Благодарение на неговиот 2,5-литарски мотор со пет цилиндри и спортското подвозје RS, RS Q3 овозможува моќност до 294 kW (400 КС) и максимален вртежен момент од 480 Nm. Ова значи дека автомобилот може да забрза од 0 до 100 km/h за само 4,5 секунди и да достигне максимална брзина од 280 km/h.

Покрај тоа, RS Q3 импресионира визуелно со својот единствен дизајн, кој го нагласува динамичниот изглед со спојлерот на работ на покривот специфичен за RS и браникот со заден дифузор. Внатрешноста на овој SUV исто така се истакнува со спортскиот изглед и висококвалитетната изработка.

Audi RS Q3 Sportback – компактен SUV Coupé Crossover

Компактниот SUV Coupé Crossover нуди уникатна комбинација на динамичен дизајн и моќно искуство при возењето. RS Q3 Sportback има 2,5 литарски TFSI мотор со пет цилиндри, со моќност од 294 kW (400 КС) и максимален вртежен момент од 480 Nm. Оваа моќност овозможува забрзување од 0 до 100 km/h за само 4,5 секунди и максимална брзина од 294 km/h. RS Q3 Sportback има приспособено прогресивно управување, кое заедно со спортското подвозје RS го прави секое патување сензација.

Покрај импресивните перформанси, RS Q3 Sportback импресионира и со добро осмислен дизајн. Внатрешноста блеска со спортски елементи и висококвалитетни материјали. Ова SUV Coupé нуди и доволно простор за патници и багаж.

Дополнителни карактеристики на Audi Q3

За љубителите на велосипеди особено вреди да се истакне пакетот за велосипеди: ова е опционална карактеристика што го прави транспортот на велосипеди лесен и безбеден. Пакетот се состои од опрема за приколка и носач на велосипеди.

Носачот на велосипеди ви овозможува да носите два велосипеди или електрични велосипеди без за нив да треба да наоѓате простор во автомобилот. Доколку е потребно, носачот на велосипеди може да се прошири за да се сместат три велосипеди. Ова значи дека можете лесно и удобно да превезувате сопатници, багаж и велосипеди.

Друга карактеристика што ја зголемува удобноста на Audi Q3, особено при подолги патувања и патувања на одмор, е клупата со задни седишта plus што може да се поместува и има средишен потпирач за раце. Со тоа, клупата со задни седишта не само што може да се склопи, туку и да се поместува по должина. Накосеноста на потпирачот на задното седиште е прилагодлива, а задниот средишен потпирач за раце има држач за чаши. Тоа значи дека ништо не се испречува помеѓу вас и долгото патување со многу багаж.

Вака го добивате вашиот модел од соништата

Серијата модели на Audi Q3 импресионира со SUV возила од највисоко ниво и со тоа задоволува широк спектар барања и потреби. Може да го дизајнирате вашето Audi од соништата користејќи го конфигураторот на Audi. Моделот со вашата избрана опрема може да биде направен за вас или може да видите слични возила на залиха. Може исто така да го организирате вашето лично тест возење.

При процесот на купување, ние ви обезбедуваме опширни информации за финансирањето што ќе ви овозможат да го добиете вашиот автомобил од соништата.

*Напомена: достапноста на поединечни модели може да варира.