Q2

Затвори го филтерот

Цена

25000
50000
75000
100000
125000
150000
175000
200000
225000
250000
250000

CO₂

160
240
320
320

1 Автомобили.

Моделите Audi Q2: SUV за низ град и за во авантури

Висока технологија, удобност и уживање во возењето во компактен пакет: во Audi Q2 ќе најдете сеопфатен модел кој се докажува во секојдневниот живот во големиот град, како и во големите авантури.

Врвни карактеристики

Audi Q2 секогаш остава добар впечаток со својот спортски дизајн и моќните линии, како и опционалниот панорамски покрив. Сепак, не само што надворешните вредности се конзистентни, туку и внатрешноста е убедлива: благодарение на изборот од 9 различни погони (TFSI/бензин и TDI/дизел) и сериското прогресивно управување, кое овозможува добра реакција на ракувањето, воопшто не недостасува задоволство при возењето. И на лесен терен задоволството не се намалува поради речиси 15 сантиметри долгото растојание од подлогата. Опремете го вашиот Audi Q2 со погон на сите тркала quattro за совршено искуство надвор од патот.

Дополнително, со опционалната опрема за приколка вие не само што добивате функционалност, туку можете и да ја продолжите вашата авантура уште подалеку надвор од патот со помош на носачот за велосипеди - на пример со Audi e-bike.

Се подразбира дека Audi Q2 поставува и нови технички стандарди за својата класа. Достапни се бројни системи за помош од врвната класа во областа на безбедноста, возењето и паркирањето. Тие вклучуваат преден радар и предупредување за напуштање лента како дел од сериската опрема, а и други системи се достапни по желба. Предните LED светла без заслепување се исто така сериски. Во кокпитот имате и опција за неколку дигитални дисплеи, како и високотехнолошки систем за навигација со онлајн информации за сообраќајот. Благодарение на интерфејсот за паметен телефон на Audi, избраните содржини како Apple CarPlay и Android Auto, како и телефонот и музиката може да се префрлат во кокпитот.

Во Audi Q2 има место и за пријателите и за семејството и за сопатниците. Возилото со 5 седишта со волумен на багажникот до 405l односно 1050l (со спуштени задни седишта) нуди доволно простор за складирање за големи набавки или куфери. Опционалниот Wi-Fi hotspot и обемниот музички систем Sonos со Subwoofer придонесуваат во уживањето.

Преглед на линиите на опрема

Audi Q2 е достапен во три линии на опрема и една линија на посебна опрема. Изберете според вашите идеи и направете го Audi Q2 ваш Q2.

Audi Q2 Basis: динамичен херој во секојдневието

Во основната опрема на Audi Q2 Basis ќе најдете сигурен сопатник за вашето секојдневие. Дарежливите карактеристики на опремата како што се LED фаровите, предниот радар и прогресивното управување се автоматски вклучени.

Моделот сериски доаѓа во класична Brilliant црна боја, со сечило во боја на каросеријата и челични тркала од 16 инчи. Внатрешноста е нагласена со декоративни вметоци во Diamant сребрен лак.

Audi Q2 S line: луксуз како секојдневие наместо секојдневен луксуз

Доколку имате високи стандарди, Audi Q2 S line ќе ви ги исполни сите желби и уште малку повеќе од тоа. Веќе впечатливата надворешност е засилена со фелни од 17 инчи во различни дизајни, во една од четирите опционални металик бои (сива, бела, црна или сина) и сечила во Selenit сребрена.

Врвната карактеристика е сепак спортското подвозје: динамичното, спортско управување го прави Audi Q2 уште полесен за маневрирање. Ова значи дека ја одржувате контролата дури и во тесни кривини.

Audi SQ2: компактен спортски автомобил

SQ2 навистина го заслужи својот прекар како компактен спортски автомобил. Како и сите модели од серијата S, се издвојува по својата спортска релаксираност. Малку поатлетското спортско подвозје S и моќниот TFSI мотор со 221 kW (300 КС) се само почетокот. Quattro погонот, подесувањето на амортизерите и придушувањето специфично за S, богатата акустика и ниската поставеност гарантираат максимално уживање во возењето.

Овој спортски дух се одразува и на изгледот. Како што е типично за S, надворешноста може да покаже и некои агли и рабови, како што се впечатливите браници, спојлерот на работ на покривот или спортските маски на цевките за издувни гасови. Внатре може да очекувате седишта направени од комбинација на висококвалитетна ткаенина и кожа. Изразените пернички на седиштата обезбедуваат максимална удобност и ве канат да влезете.

Ексклузивно достапно за SQ2: пакет за внатрешноста со навлаки од Feinnappa кожа со ромбоидни штепови и магма црвен средишен дел на седиштата.

Audi Q2 admired: остава впечаток

Линијата за дополнителна опрема на Audi Q2 има сè. Сериските LED фарови сега се Matrix LED фарови, вклучувајќи LED задни светла со динамични трепкачи. Надворешноста е подобрена со тркала од 18 инчи и браници во боја на каросеријата. Комфорните седишта и практичниот повеќефункциски управувач ве мамат да влезете во возилото. Вклучениот пакет системи за помош за паркирање со помош при паркирање plus, систем за помош при стартување и камера за возење наназад обезбедува и техничка надградба. Овој уникатен пакет е заокружен со атрактивна ценовна предност од 5.700 евра.