За најдобро искуство при користење на веб-страницата
Оваа страница користи колачиња за најдобро можно корисничко искуство. Продолжувајќи да ја користите нашата страница, вие ја прифаќате употреба на нашите колачиња (основни колачиња). Колачињата што се предмет на задолжително одобрување (аналитички колачиња, функционални колачиња, колачиња за персонализирана содржина) се активираат само по нивното активирање. Ако се согласите да користите колачиња, податоците за идентификација ќе бидат обработени од наши партнери (даватели на колачиња и даватели на ИТ услуги). Одговорна за оваа веб-страница и колачињата е „Порше Македонија ДООЕЛ Скопје”. Дополнителни информации за користените колачиња и нивното деактивирање може да се најдат
Активирајте ги сите колачиња

Audi добитник на повеќе награди

2018-06-17

 

"Auto Zeitung": Audi A7 Sportback добитник на "Design Trophy"

Повеќе од 13.000 читатели на "Auto Zeitung" го доделија својот глас за најдобрите нови дизајни на автомобили во пет класи на натпреварот за наградата "Design Trophy". Новиот Audi A7 Sportback победи во класата "Седан" со 13,5 отсто од гласовите. Големото купе со четири врати, исто така го освои и третото место во генералниот пласман "Шампион на сите класи". Со оваа победа, Ауди ја продолжува својата успешна приказна во доделувањето на наградата "Design Trophy".

 

Светски Медиски Фестивал: две награди за видео-филмовите на Audi А8

Жирито на Светскиот Медиски Фестивал ги номинираше и награди два Audi филма со наградата за интермедијални глобуси: целокупниот документарен филм "Изработка на Audi A8", произведен за n-tv од хамбурската продукциска компанија M4 Automotive, беше претставен со GOLD награда во категоријата "Технолошка Документација". Жирито ја додели на Audi сребрената награда во категоријата "Веб-презентација на производи" за филмот Audi A8 Spiderman, што привлече внимание за време на претходната комуникациска кампања за светската премиера на Audi A8. Церемонијата за доделување на наградите се одржа на 19-тиот Светски Медиски Фестивал.

 

"Automovil Panamericano Magazine": Audi A3 е избран за најдобар компактен седан

Audi A3 седан ја освои категоријата "Компактен седан" на наградите "Најдобри автомобили 2018" од магазинот Automovil Panamericano од Мексико по трет пат по ред. За прв пат оваа година, следбениците на социјалните медиуми и љубителите на магазинот гласаа заедно со читателите.

 

Автомобил на годината во Луксембург: пет награди за Audi

Audi освои пет награди во доделувањето на наградата "Автомобил на годината" во Луксембург.

А3 преовладуваше со околу една четвртина од гласовите во компактната класа. Второто место му припадна на А8 во луксузната класа, на Q2 меѓу компактните SUV и на Q5 меѓу средните SUV. Audi A5 Coupé го освои третото место во сегментот за спортски автомобили, кабриолет и купе. Автомобилскиот уредник на медиумската компанија Сен-Пол Луксембург ги номинираше автомобилите од различни категории и 21.000 читатели гласаа на нивниот ранг.

 

Schibsted Motor Awards во Шпанија: победа за Audi A8

Audi A8 е избран за еден од најдобрите седани во целост од 2018 година на Schibsted Motor Awards во Шпанија. Овој натпревар беше организиран од популарниот автомобилски портал Coches.net. Корисниците можеа да избираат од повеќе од 50 модели во осум категории.

 

Автомобил на годината - COTY: Audi A5 Sportback најдобар седан

Audi A5 Sportback е најдобриот голем седан од 2018 година. Ова беше пресудата на жирито на доделувањето на наградата за автомобил на годината во Тајван. Жирито особено го пофали елегантниот надворешен дизајн, хај-тек карактеристики како што се Audi виртуелната пилотска кабина и извонредната динамика на возење на автомобилот. Наградата беше презентирана од магазинот "CarNews", најпопуларниот автомобилски магазин во земјата. Меѓу повеќе од 30 членови на жирито беа автомобилски новинари, како и автомобил ентузијасти, научници и новинари на начин на живот.

 

Автомобил на Годината (MECOTY) во Абу Даби: Ауди со три победи

Ауди постигна трикратна победа на наградите за Автомобил на Годината во Блискиот Исток во Абу Даби (Обединети Арапски Емирати): TT RS беше почестен како најдобро спортско купе; RS 3 седан - најдобар компактен спортски седан и премиум спортски купе. Како резултат на тоа, брендот со четирите прстени освои три од петте класи во кои се натпреваруваше. 16 членови на жирито - претставници на медиумите од неколку земји од Блискиот Исток - ги подложија номинираните автомобили на повеќестепен процес на селекција во период од десет месеци. MECOTY се одржа во 2018 по петти пат - и Audi е доминантен бренд меѓу листата на претходни победници.

 

Автомобил на Годината (COTY) во Дубаи: Audi победи со A8 и RS 5 Coupé

Двојна победа за Audi во Обединетите Арапски Емирати: Audi A8 и RS 5 Coupé ги освоија своите категории во натпреварот Car of the Year 2018 во организација на магазинот "Wheels". Членовите на жирито ги оценуваа 60-те номинирани модели врз основа на тест возења. Тие го пофалија богатството на нови технологии во луксузниот седан Audi и спортската и безбедносна опрема во купето. Ова беше втора победа во регионот оваа година за А8, откако беше прогласен за најдобар голем премиум седан од магазинот "Автомобил".